Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy chodzicie do kościoła i dlaczego?

402 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 08:23

Ja nie chodzę do kościoła nawet w święta. Po kolędzie księdza przyjmuję bo lubie sobie z nim pogadać.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 10:56

tez jestem tego zdania . Kaiadz nie ma prawa mówić mi co mam oglądać a czego nie . Powinien głosić słowo Boże , a niw politykę .

Kto przez wieki był najbliżej człowieka  , jak nie było gazety radia , ani żadnych mediów, był tylko Kościół i ksiądz wykształcony, który zachowywał wiarę  i nadzieję w ludziach prostych , język ojczysty i swoją państwowość i oni księża pod wstrzymywali naszych przodków przed zwątpieniem podczas zaborów. 

Im się należy wielkie uznanie, bo dzięki kościołowi jesteśmy tym kim jesteśmy . Ja wiem że wielu naszych krajanom mażą się Niemcy , do których ciągle jeżdźą i skarżą się na nas rodowitych Polaków . Jak krótką część polityków ma pamięć, szkoda gadać...

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:02

Kto przez wieki był najbliżej człowieka  , jak nie było gazety radia , ani żadnych mediów, był tylko Kościół i ksiądz wykształcony, który zachowywał wiarę  i nadzieję w ludziach prostych , język ojczysty i swoją państwowość i oni księża pod wstrzymywali naszych przodków przed zwątpieniem podczas zaborów. 

Im się należy wielkie uznanie, bo dzięki kościołowi jesteśmy tym kim jesteśmy . Ja wiem że wielu naszych krajanom mażą się Niemcy , do których ciągle jeżdźą i skarżą się na nas rodowitych Polaków . Jak krótką część polityków ma pamięć, szkoda gadać...

Pytanie tylko za co Kościuszko wieszał Biskupów skoro Kościół taki cacy był? Kościół zawsze był blisko ludzi władzy bo tylko to zapewniało dostatek i bogactwo, szary człowiek jak sama nazwa wskazuje "Parafianin" był dla nich ciemniakiem i surowcem. Dlatego zrodziła się reformacja, dlategom niechęć Kościoła do wszelkiej formy wolnej nauki i samodzielnego myslenia..

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:18

Pytanie tylko za co Kościuszko wieszał Biskupów skoro Kościół taki cacy był? Kościół zawsze był blisko ludzi władzy bo tylko to zapewniało dostatek i bogactwo, szary człowiek jak sama nazwa wskazuje "Parafianin" był dla nich ciemniakiem i surowcem. Dlatego zrodziła się reformacja, dlategom niechęć Kościoła do wszelkiej formy wolnej nauki i samodzielnego myslenia..

Amen.

#25 ~Kościoły pustoszeją~

~Kościoły pustoszeją~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 13:39

Tylko katolicy, ateiści przeciwni chodzeniu, Jechowi chodzą po domach

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 13:48

Ja mam pytanie, czy kościoły sa cały czas otwarte i mogę wejść kiedy mam potrzebę bez ludzi pobyc?

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 16:47

Jak na katolika mizerną masz wiedzę

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 16:47

Jak na katolika mizerną masz wiedzę

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 17:45

Spójrz w biuletynie parafii Świętego Brata Alberta w Makowie ile jest wolnych miejsc w biuletynie do zamówienia  mszy

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 17:59

Nie chce zamawiać mszy. Chcę pobyć w kosciele sama gdy nic się nie odprawia.

#31 ~wierny~

~wierny~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 18:08

Skarbonki opróżniane codziennie,dodatkowo monitoring. Jeżeli masz grzeszne plany to nic z tego.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 20:26

Skarbonki opróżniane codziennie,dodatkowo monitoring. Jeżeli masz grzeszne plany to nic z tego.

:D hehe spoko, bezgrzeszne, ale nie wiem kiedy kościoły są otwarte bez nabożeństw

#33 ~Joanna Z.~

~Joanna Z.~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 20:47

Za pokropienie trumny biorą, ale w zanadrzu mają taki trik. Mówią, że taca z mszy żałobnej jest przeznaczona na msze za zmarłego i ludzie dają wtedy same papierki. Sądzę, że przy sporym pogrzebie nabiera się dużo więcej. Ot taki chitry plan.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 21:02

chytry chytry!

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 04:04

Za pokropienie trumny biorą, ale w zanadrzu mają taki trik. Mówią, że taca z mszy żałobnej jest przeznaczona na msze za zmarłego i ludzie dają wtedy same papierki. Sądzę, że przy sporym pogrzebie nabiera się dużo więcej. Ot taki chitry plan.

A mogłeś pójść do seminarium. Teraz już za późno.

#36 ~Życie na zachodzie~

~Życie na zachodzie~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 05:34

Ceny za ślub i pogrzeb to  są wysokie dla przeciętnego polaka, młodego bezrobotnego na zasiłku, tak jak się dzieje na makowskim rynku pracy. Ci co wyjechali i nie wrócili to dobrze zrobili bo tam żyją a nie wegetują.

#37 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 09:18

Jacy wy jesteście durni, kto wam kaźe wierzyć, chodzić do kościoła... macie wolną wolę.Ale wy wolicie, oczerniac,wylewać źale anonimowo. Idźcie do swojego proboszcz powiedzcie co was boli, zorganizujcie piekę........Bohaterzy podszyci tchórzem Brawo!!!

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 13:03

:D hehe spoko, bezgrzeszne, ale nie wiem kiedy kościoły są otwarte bez nabożeństw

Nadal nikt nie wie? Wnioskuję, ze otwarte są tylko na spędy,dla publiki a dla w samotności szukających rozmowy z Bogiem w ławce kościelnej poza godzinami - zamknięte. :(

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 13:16

Nadal nikt nie wie? Wnioskuję, ze otwarte są tylko na spędy,dla publiki a dla w samotności szukających rozmowy z Bogiem w ławce kościelnej poza godzinami - zamknięte. :(

Jak nie chodzisz to nie wiesz. Spróbuj iść.

#40 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 16:23

Zamknięte żeby fajerkasy niezajebali hehe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych