Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy chodzicie do kościoła i dlaczego?

330 odpowiedzi w tym temacie

#301 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 19:55

- Bez rodzin, bez młodego pokolenia, bez dzieci, nie ma przyszłości ani Kościoła, ani Ojczyzny, ani Europy – powiedział bp Marian Buczek. Biskup senior diec. charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie, uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Ochrona małżeństwa i rodziny”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kanonistów Polskich. Obrady odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, uczestnicy modlili się także na Jasnej Górze. Wśród obecnych byli m.in.: bp Artur Miziński, bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Antoni Dziemianko, i dp Wacław Depo.

#302 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:07

Wiec przedwyborczy komentujesz? A kto z Partii był? Czytano list chociażby Premiera? Jak nie to się opuszczają w agitce ojczulkowie

#303 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:15

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus mówi, że wszyscy jesteśmy Jego uczniami. Bądźmy zatem pilnymi uczniami tego Nauczyciela, który ma „słowa życia wiecznego” (J 6,68). Przed nami czas próby. Zły duch nie zakończył swojej działalności. Jego zadaniem jest mamienie, oszukiwanie, kuszenie, skłócanie, odrywanie człowieka od Pana Boga. Bądźmy czujni i zaufajmy Chrystusowi. Skorzystajmy z bardzo mądrej rady Jego i naszej Matki – Maryi wypowiedzianej w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5). Na rozpoczęty nowy rok szkolny i katechetyczny życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły, by dobrze wykorzystali nadchodzący czas. Otaczam Was moją modlitwą i z serca błogosławię.

#304 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:38

Chrystus wygonił kupców ze Świątyni. Kupcy zmądrzeli i założyli szaty kapłańskie..

#305 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 23:43

Chrystus wygonił kupców ze Świątyni. Kupcy zmądrzeli i założyli szaty kapłańskie..

DOBRE :D :D :D

#306 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 05:59

Wiec przedwyborczy komentujesz? A kto z Partii był? Czytano list chociażby Premiera? Jak nie to się opuszczają w agitce ojczulkowie

to jest PiS , chcą władzy absolutnej . Noe popieram PiS. Władza od kościoła powinna być odsunięta .

#307 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 17:10

Szanowni Państwo! Zbliżają się najważniejsze wybory od lat. Powodowany poczuciem obowiązku chciałbym przestrzec wszystkich moich Rodaków przed oddaniem w tych wyborach głosu na PiS. Piszę do katolików świeckich w naszym kraju, gdyż niestety rady jakie oni otrzymują w tym względzie od hierarchii, księży i mediów katolickich są błędne i z niesłychaną arogancją wkraczają w strefę wolności świeckich.

Na zaproszenie św. Jana Pawła II kilkadziesiąt lat temu miałem zaszczyt jako jedyny świecki audytor z Polski uczestniczyć w Synodzie Biskupów poświęconym właśnie świeckim. Sformułowana na bazie prac Synodu adhortacja apostolska Christifideles Laici jasno określiła, że to rolą świeckich jest prowadzenie spraw publicznych, a wskazywanie na kogo należy głosować nie jest w żadnym przypadku rolą duchowieństwa lub mediów katolickich. Mam przeświadczenie, że muszę być temu dziedzictwu św. Jana Pawła II wierny i dlatego zabieram dzisiaj głos.

Głosowanie na PiS to pewna droga do zniszczenia Kościoła Polskiego i pewna droga do nieszczęść dla Polski. W ciągu ostatnich czterech lat ścisłego związku Państwa z Kościołem nasz Kościół poniósł ogromne straty duchowe wynikające z faktu, że ta część społeczeństwa która nie popiera PiS (a jest to ponad połowa) masowo odchodzi od Kościoła. Widać to po spadku uczestnictwa we Mszach Świętych. Nadto sojusz Tronu z Ołtarzem zawsze osłabia duchowo Ołtarz i powoduje jak w naszym przypadku gwałtowny spadek powołań.
Jednocześnie narastają nastroje antykatolickie, gdy obserwujemy jawne wspieranie PiS przez media katolickie i to w sytuacji, gdy dokonywany jest zamach na Konstytucję RP. To budzi słuszne reakcje oburzenia wśród tych, którzy się temu sprzeciwiają. Konstytucja, która jest prawnym i uznanym fundamentem Państwa i jego ładu została przez PiS wielokrotnie złamana przy prowadzeniu tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości.

Odmowa podporządkowania się wyrokom Trybunału Konstytucyjnego przez Prezydenta RP, nielegalne odwoływanie sędziów Trybunału przez Sejm, powoływanie Krajowej Rady Sądownictwa w sposób oczywiście sprzeczny z Konstytucją, odwoływanie sędziów jawnie wbrew ustawie zasadniczej, czyli w sumie podważanie zasady trójpodziału władz, to tylko niektóre przejawy tego zamachu.
Kościół Polski, który zawsze był w naszym kraju arbitrem w różnych sporach, w tym sporze o naturze zasadniczej – czy wolno władzy łamać demokratycznie uchwaloną Konstytucję? – staje po stronie wichrzycieli i agresorów, i zwalcza tych, którzy się temu sprzeciwiają.
Mówię to z ogromnym bólem. Przez lata miewałem kontakt z wielkimi Prymasami Polski. Dobrze znałem Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, byłem współpracownikiem Józefa kard. Glempa, zasiadając w jego Społecznej Radzie Prymasowskiej.
Dlatego z tym większym przerażeniem patrzę na bezradność księży i biskupów wobec cynicznego wykorzystywania tysiącletniego dorobku Kościoła w Polsce przez grupę zamachowców, którzy przedstawiają się jako obrońcy wiary i moralności, a w większości z Kościołem i katolicką etyką nie mają wiele wspólnego. I patrzę na media katolickie, które wszystkie jak jeden mąż gloryfikują tę grupę.

Patrzę z przerażeniem na hipokryzję tych, którzy każdy błąd i grzech opozycji głośno krytykują, a gdy widzimy jawne naruszanie podstawowej uczciwości i prawa przez organizowanie oszczerczych nagonek na sędziów, gdy widzimy jawne złodziejstwo poprzez udostępnianie rządowych samolotów do prywatnych lotów członków rodzin polityków, gdy widzimy wreszcie nieustające kłamstwa głoszone przez TVP za pieniądze publiczne, to milczą.

Marzenie, że sojusz z jedną partią, która łamie wszelkie zasady uczciwości, demokracji i praworządności, przyczyni się do zatrzymania tendencji odchodzenia od Kościoła jest błędem. Przytrzymać przy Kościele może wierzący, modlący się ksiądz, który mówi kazania o Bogu, a nie o polityce.

Zbliża się światowy kryzys gospodarczy. Dla Polski posiadanie rządu, który za pieniądze z podatków kupuje sobie głosy w wyborach oznacza, że ten kryzys dotknie nas wielokrotnie mocniej. Zapłacą za to najsłabsi. Ci, którzy dzisiaj zwabieni telewizją publiczną będą głosować na PiS, to najczęściej ludzie ubożsi i słabiej wykształceni.
To oni poniosą najgorsze konsekwencje kolejnych socjalistycznych eksperymentów gospodarczych. Niestety gniew tych ludzi, gdy już wyleje się na rządzących odbije się również na Kościele instytucjonalnym, który jest traktowany jako strona w tym sporze. Dorobek harmonijnej koegzystencji Kościoła i Państwa przez trzydzieści lat niepodległości może zostać zaprzepaszczony. Może zostać również osłabiony gospodarczy rozwój Polski.

Mam już 83 lata. Całe życie pracowałem jako leśnik, naukowiec, działacz społeczny i polityk dla Polski i Kościoła. Przestrzegam wszystkich tych, którym wydaje się, że głosując na PiS realizują coś dobrego dla Polski i coś dobrego dla Kościoła. Jesteście w błędzie. Jeżeli po tych czterech latach, gdy już widać, że intencją PiS jest władza autorytarna, oddacie głos na tę partię to zaszkodzicie zarówno Polsce, jak i Kościołowi. Bardzo zaszkodzicie, i wielu z Was będzie tego do końca życia żałować. Apeluję do Was. Zastanówcie się jeszcze.
Maciej Giertych
Szanowny Państwo!

Niezwykle rzadko publikuje na tym portalu listy niebędące mojego autorstwa. Tym razem postanowiłem zrobić inaczej. Podjąłem taką decyzję nie tylko ze względu na relację synowską, ale na szczególne uprawnienie, które ma mój Tata, aby wyrażać tak mocne słowa jak powiedziane powyżej. Tym szczególnym uprawnieniem jest jego życiorys, który przedstawiam poniżej.
Mój tata urodził się w 1936 roku w Warszawie. Jego ojcem był Jędrzej Giertych – jeden z przywódców Narodowej-Demokracji współpracujący blisko z Romanem Dmowskim. Jędrzej Giertych był ochotnikiem wojny 1920 roku rannym w Bitwie Warszawskiej, oficerem obrony Helu w 1939 roku, uciekinierem z oflagów oraz pisarzem.

#308 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 18:31

Szanowni Państwo! Zbliżają się najważniejsze wybory od lat. Powodowany poczuciem obowiązku chciałbym przestrzec wszystkich moich Rodaków przed oddaniem w tych wyborach głosu na PiS. Piszę do katolików świeckich w naszym kraju, gdyż niestety rady jakie oni otrzymują w tym względzie od hierarchii, księży i mediów katolickich są błędne i z niesłychaną arogancją wkraczają w strefę wolności świeckich.
Na zaproszenie św. Jana Pawła II kilkadziesiąt lat temu miałem zaszczyt jako jedyny świecki audytor z Polski uczestniczyć w Synodzie Biskupów poświęconym właśnie świeckim. Sformułowana na bazie prac Synodu adhortacja apostolska Christifideles Laici jasno określiła, że to rolą świeckich jest prowadzenie spraw publicznych, a wskazywanie na kogo należy głosować nie jest w żadnym przypadku rolą duchowieństwa lub mediów katolickich. Mam przeświadczenie, że muszę być temu dziedzictwu św. Jana Pawła II wierny i dlatego zabieram dzisiaj głos.
Głosowanie na PiS to pewna droga do zniszczenia Kościoła Polskiego i pewna droga do nieszczęść dla Polski. W ciągu ostatnich czterech lat ścisłego związku Państwa z Kościołem nasz Kościół poniósł ogromne straty duchowe wynikające z faktu, że ta część społeczeństwa która nie popiera PiS (a jest to ponad połowa) masowo odchodzi od Kościoła. Widać to po spadku uczestnictwa we Mszach Świętych. Nadto sojusz Tronu z Ołtarzem zawsze osłabia duchowo Ołtarz i powoduje jak w naszym przypadku gwałtowny spadek powołań.
Jednocześnie narastają nastroje antykatolickie, gdy obserwujemy jawne wspieranie PiS przez media katolickie i to w sytuacji, gdy dokonywany jest zamach na Konstytucję RP. To budzi słuszne reakcje oburzenia wśród tych, którzy się temu sprzeciwiają. Konstytucja, która jest prawnym i uznanym fundamentem Państwa i jego ładu została przez PiS wielokrotnie złamana przy prowadzeniu tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości.
Odmowa podporządkowania się wyrokom Trybunału Konstytucyjnego przez Prezydenta RP, nielegalne odwoływanie sędziów Trybunału przez Sejm, powoływanie Krajowej Rady Sądownictwa w sposób oczywiście sprzeczny z Konstytucją, odwoływanie sędziów jawnie wbrew ustawie zasadniczej, czyli w sumie podważanie zasady trójpodziału władz, to tylko niektóre przejawy tego zamachu.
Kościół Polski, który zawsze był w naszym kraju arbitrem w różnych sporach, w tym sporze o naturze zasadniczej – czy wolno władzy łamać demokratycznie uchwaloną Konstytucję? – staje po stronie wichrzycieli i agresorów, i zwalcza tych, którzy się temu sprzeciwiają.
Mówię to z ogromnym bólem. Przez lata miewałem kontakt z wielkimi Prymasami Polski. Dobrze znałem Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, byłem współpracownikiem Józefa kard. Glempa, zasiadając w jego Społecznej Radzie Prymasowskiej.
Dlatego z tym większym przerażeniem patrzę na bezradność księży i biskupów wobec cynicznego wykorzystywania tysiącletniego dorobku Kościoła w Polsce przez grupę zamachowców, którzy przedstawiają się jako obrońcy wiary i moralności, a w większości z Kościołem i katolicką etyką nie mają wiele wspólnego. I patrzę na media katolickie, które wszystkie jak jeden mąż gloryfikują tę grupę.
Patrzę z przerażeniem na hipokryzję tych, którzy każdy błąd i grzech opozycji głośno krytykują, a gdy widzimy jawne naruszanie podstawowej uczciwości i prawa przez organizowanie oszczerczych nagonek na sędziów, gdy widzimy jawne złodziejstwo poprzez udostępnianie rządowych samolotów do prywatnych lotów członków rodzin polityków, gdy widzimy wreszcie nieustające kłamstwa głoszone przez TVP za pieniądze publiczne, to milczą.

Marzenie, że sojusz z jedną partią, która łamie wszelkie zasady uczciwości, demokracji i praworządności, przyczyni się do zatrzymania tendencji odchodzenia od Kościoła jest błędem. Przytrzymać przy Kościele może wierzący, modlący się ksiądz, który mówi kazania o Bogu, a nie o polityce.

Zbliża się światowy kryzys gospodarczy. Dla Polski posiadanie rządu, który za pieniądze z podatków kupuje sobie głosy w wyborach oznacza, że ten kryzys dotknie nas wielokrotnie mocniej. Zapłacą za to najsłabsi. Ci, którzy dzisiaj zwabieni telewizją publiczną będą głosować na PiS, to najczęściej ludzie ubożsi i słabiej wykształceni.
To oni poniosą najgorsze konsekwencje kolejnych socjalistycznych eksperymentów gospodarczych. Niestety gniew tych ludzi, gdy już wyleje się na rządzących odbije się również na Kościele instytucjonalnym, który jest traktowany jako strona w tym sporze. Dorobek harmonijnej koegzystencji Kościoła i Państwa przez trzydzieści lat niepodległości może zostać zaprzepaszczony. Może zostać również osłabiony gospodarczy rozwój Polski.
Mam już 83 lata. Całe życie pracowałem jako leśnik, naukowiec, działacz społeczny i polityk dla Polski i Kościoła. Przestrzegam wszystkich tych, którym wydaje się, że głosując na PiS realizują coś dobrego dla Polski i coś dobrego dla Kościoła. Jesteście w błędzie. Jeżeli po tych czterech latach, gdy już widać, że intencją PiS jest władza autorytarna, oddacie głos na tę partię to zaszkodzicie zarówno Polsce, jak i Kościołowi. Bardzo zaszkodzicie, i wielu z Was będzie tego do końca życia żałować. Apeluję do Was. Zastanówcie się jeszcze.
Maciej Giertych
Szanowny Państwo!

Niezwykle rzadko publikuje na tym portalu listy niebędące mojego autorstwa. Tym razem postanowiłem zrobić inaczej. Podjąłem taką decyzję nie tylko ze względu na relację synowską, ale na szczególne uprawnienie, które ma mój Tata, aby wyrażać tak mocne słowa jak powiedziane powyżej. Tym szczególnym uprawnieniem jest jego życiorys, który przedstawiam poniżej.
Mój tata urodził się w 1936 roku w Warszawie. Jego ojcem był Jędrzej Giertych – jeden z przywódców Narodowej-Demokracji współpracujący blisko z Romanem Dmowskim. Jędrzej Giertych był ochotnikiem wojny 1920 roku rannym w Bitwie Warszawskiej, oficerem obrony Helu w 1939 roku, uciekinierem z oflagów oraz pisarzem.

Pan Maciejb Gertych latach 1986-1989 był członkiem Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa PRL Wojciechu Jaruzelskim. Przestrzegał przed rozluźnieniem więzów z ZSRR, krytykował KOR-owski odłam opozycji solidarnościowej jako "służący niepolskim interesom". W 1981 poparł wprowadzenie stanu wojennego i rozsyłał listy wzywające do poparcia Wojciecha Jaruzelskiego. Czynił to wielokrotnie do 1989 roku. Panom Gertychom, jako ruskiej agenturze serdecznie dziękujemy za słowa wsparcia dla totalnej opozycji. Jeśli ktokolwiek próbuje wciągać Kościół do polityki to mamy tu doskonały przykład. Powiedz Gertych, za co wy nienawidzicie Polski? Za co nienawidzicie Kościół? Ja ci odpowiem. Polski nienawidzicie za pieniądze które dostajecie od Rosjan, a Kościół nienawidzicie rodzinnie. Wszak kuzyn Zbigniew od 1955 roku członek PZPR, 1985-1981 członek Centralnej Komisji Rewizyjnej PZPR, wicepremier w rządzie Messnera, wcześniej przewodniczący Komisji Planu Gospodarczego, Budżetu i Finansów u Babiucha, Pińkowskiego i Jaruzelskiego. Członek Tymczasowego Parlamentu Świata, Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Polski, w 2006 otrzymał Złote Pióro Wolnomularza Polskiego. Wy Giertychy jesteście zwykłe masony i chcecie Kościół naprawiać? Krzyczcie dalej: "kto nie skacze ten za PiS-em" Yha, yha, yhaaaahaaaaa.

#309 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:26

W związku z listem Pana Gertycha, który rozpowszechniają środowiska opozycji totalnej, liberałów, osoby związane z GW, środowiskiem LGBT itp. mam pytanie do osób związanych Ruchem Narodowym, Konfederacją i środowiskiem Narodowej Demokracji w naszym powiecie. Naprawdę nie widzicie w co się tu gra? Nie widzicie że to Rosja walczy o duże pieniądze za gaz i uzależnienie nas od siebie? Dalej chcecie być oszukiwani i chcecie być bezwolnym narzędziem w rękach agentów Moskwy, którzy "z każdym byle przeciw PiS"? Czy dalej masoni mają wam wskazywać na kogo głosować? Każdy głos w tych wyborach będzie się liczył. Polska ma szansę na dokończenie tego co zaczęło się 4 czerwca 1989 roku. Każdy głos jest ważny. Potrzebna jest Polsce dekomunizacja. Nawet jeśli będzie to bolało PiS, Kościół, autorytety moralne czy media. Bo tylko tak będziemy wolni. Tylko prawda nas wyzwoli. Środowiska narodowe opierają się dziś o etos Żołnierzy Niezłomnych, tych z NZW, NSZ, ROAK, tych którzy "żyli prawem wilka". Dla nich świętym było hasło Bóg, Honor, Ojczyzna. Masoni zawsze byli wrogami Kościoła. To oni dążą do utworzenia rządu światowego. Podobnie jak komuniści dążą do likwidacji tradycyjnych wartości i zerwania więzi społecznych. Do likwidacji Kościoła, rodziny, państw i narodów. Idąc na wybory możemy powstrzymać falę nieludzkiego eksperymentu społecznego polegającego na dehumanizacji człowieka. Idąc na wybory pamiętajmy kto dąży do aborcji, eutanazji, rozbicia rodziny, likwidacji religii. Nie pozwólmy komunie i liberałom zrealizować swoich planów. Precz z komuną.

#310 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 20:33

Wczoraj na łamach Gazety Wyborczej gościł stary Giertych, a dziś ta sama GW na swój sposób próbuje „ocieplić” wizerunek Korwina-Mikke. Przypadek? Nie sądzę, bo u Michnika nie ma przypadków, są tylko i wyłącznie polityczne znaki. Koalicja "Wszyscy przeciw Polsce" pod patronatem Michnika, brata sądowego mordercy stalinowskiego Stefana Michnika. Precz z komuną!!!

#311 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 21:34

Byłem ciekaw kiedy zostanie wykopany "dziadek z Wehrmachtu" :D i oto proszę.... Prawdziwi Katolicy nie dadzą się zwieść jakiejś tam lewicowej propagandzie.... :D

#312 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 21:40

W związku z listem Pana Gertycha, który rozpowszechniają środowiska opozycji totalnej, liberałów, osoby związane z GW, środowiskiem LGBT itp. mam pytanie do osób związanych Ruchem Narodowym, Konfederacją i środowiskiem Narodowej Demokracji w naszym powiecie. Naprawdę nie widzicie w co się tu gra? Nie widzicie że to Rosja walczy o duże pieniądze za gaz i uzależnienie nas od siebie? Dalej chcecie być oszukiwani i chcecie być bezwolnym narzędziem w rękach agentów Moskwy, którzy "z każdym byle przeciw PiS"? Czy dalej masoni mają wam wskazywać na kogo głosować? Każdy głos w tych wyborach będzie się liczył. Polska ma szansę na dokończenie tego co zaczęło się 4 czerwca 1989 roku. Każdy głos jest ważny. Potrzebna jest Polsce dekomunizacja. Nawet jeśli będzie to bolało PiS, Kościół, autorytety moralne czy media. Bo tylko tak będziemy wolni. Tylko prawda nas wyzwoli. Środowiska narodowe opierają się dziś o etos Żołnierzy Niezłomnych, tych z NZW, NSZ, ROAK, tych którzy "żyli prawem wilka". Dla nich świętym było hasło Bóg, Honor, Ojczyzna. Masoni zawsze byli wrogami Kościoła. To oni dążą do utworzenia rządu światowego. Podobnie jak komuniści dążą do likwidacji tradycyjnych wartości i zerwania więzi społecznych. Do likwidacji Kościoła, rodziny, państw i narodów. Idąc na wybory możemy powstrzymać falę nieludzkiego eksperymentu społecznego polegającego na dehumanizacji człowieka. Idąc na wybory pamiętajmy kto dąży do aborcji, eutanazji, rozbicia rodziny, likwidacji religii. Nie pozwólmy komunie i liberałom zrealizować swoich planów. Precz z komuną.

A gdzie w Twoim wywodzie miejsce na Kościół, na wiarę? bo Pan Maciej pięknie wyłuszczył gdzie widzi problem i zagrożenie dla Kościoła? Czyżby Pan Maciej pisał o Tobie i Tobie podobnym gdzie religia to po prostu narzędzie a Kościół użyteczny pomocnik?

#313 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 21:52

Boicie się słów prawdy o Wy "Prawdziwi"? Prawda Was Wyzwoli!

#314 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 22:45

Boicie się słów prawdy o Wy "Prawdziwi"? Prawda Was Wyzwoli!

Twoją prawdę to drukują w Moskwie. Ta sama ekipa co drukowała Protokoły Mędrców Syjonu i Manifest Lipcowy. Nazwa im się tylko przez lata zmieniała. Kiedyś ochrana, potem czerezwyczajka, teraz FSB. Pal gumę idioto.

#315 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 09:36

Byłem ciekaw kiedy zostanie wykopany "dziadek z Wehrmachtu" :D i oto proszę.... Prawdziwi Katolicy nie dadzą się zwieść jakiejś tam lewicowej propagandzie.... :D

Taaa. Niech Adam pozdrowi Stefana. Wszak obydwaj nienawidzą Polski. A ty nie tak dawno wrzeszczałeś: "Giertych do wora, wór do jeziora". Już zaponniałeś?

#316 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 10:00

A gdzie w Twoim wywodzie miejsce na Kościół, na wiarę? bo Pan Maciej pięknie wyłuszczył gdzie widzi problem i zagrożenie dla Kościoła? Czyżby Pan Maciej pisał o Tobie i Tobie podobnym gdzie religia to po prostu narzędzie a Kościół użyteczny pomocnik?

No widzisz, nie mieszam Kościoła do polityki jak ty to czynisz. Pan Maciej pisze niestety o sobie i jemu podobnych, którzy chcieliby reformować Kościół bo nieb przystaje do naszych czasów. Powiedzcie Bogu wyraźnie: "Twarda jest Twoja mowa". Dlatego odchodzicie od Kościoła bo: macie innych bogów (pieniądz, sława, władza), bierzecie imię Boga nadaremno, nie święcicie dnia świetego, nie szanujecie swoich rodziców, zabijacie, cudzołożycie, kradniecie, mówicie fałszywe świadectwo o bliźnich, pożądacie żony swoich bliźnich i wszystkiego co oni posiadają. Dlatego zawsze będziecie się usprawiedliwiać że to wiara nie przystaje do naszych czasów a wy to jesteście wierzący. Złotego cielca tolerancji ulepiliście sobie i jemu oddajecie hołdy i ofiary. Jesteście poganami. Nie macie wiary bo zastąpiliście ją "tradycją". Boże Narodzenie to dla was choinka i prezenty, zarobek i premia świąteczna. Wielkanoc to święconka i można już jeść, pić i swawolić. Tragedią dla was były niedziele bez handlu, bo jak to tak? Jak oddać hołd Baalowi, jak świętować bożka pieniądza? A gdzie w tym wszystkim jest Chrystus który za was zawisł na Krzyżun. Gdzie ty jesteś? Udajesz że bronisz wiary? Spójrz w głąb siebie, czy stoisz pod Krzyżem, czy już może założyłeś sobie pętlę konsumpcji na szyję, jak Judasz którego GW przedstawiała dla ciebie jako bohatera? Siebie i Boga nie oszukasz. Nas możesz, bo to tylko słowa.

#317 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:48

:)/ Tego dziadka wykopała Gazeta Wyborcza. Dawno temu. Proszę:
Jak Giertych wspierał stan wojenny i ZSRR
Wojciech Czuchnowski
21 stycznia 2005 | 00:00
Zwolennik stanu wojennego, obecności w Europie Armii Czerwonej i sojuszu Polski z ZSRR. Zatroskany o kondycję partii wróg Lecha Wałęsy i KOR-u - taki obraz Macieja Giertycha wyłania się z jego wypowiedzi podczas posiedzeń Rady Konsultacyjnej przy gen. Jaruzelskim
REKLAMA
Maciej Giertych - eurodeputowany LPR i kandydat tej partii na prezydenta - na wczorajszej konferencji prasowej mówił, że nie wstydzi się udziału w Radzie Konsultacyjnej (1986-89).
Była to swoista polemika z Krzysztofem Kozłowskim, b. ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Mazowieckiego. Kilka dni temu, kiedy LPR zaproponowała ujawnienie wszystkich teczek SB w internecie, Kozłowski powiedział, że wchodząc do Rady, Giertych pomagał władzom rządzącej partii komunistycznej, a to one sterowały Służbą Bezpieczeństwa.
Pozostało 89% tekstu
Żeby czytać ten i inne nasze teksty, potrzebujesz prenumeraty
Poznajmy się lepiej - wypróbuj pierwszy miesiąc za 0 zł
Cieszymy się, że nas odwiedzasz. Na Wyborcza.pl znajdziesz nagradzane śledztwa i reportaże, poznasz teksty najlepszych dziennikarzy w kraju i przeczytasz wywiady z wyjątkowymi ludźmi.
Wybierz prenumeratę
ZALOGUJ SIĘ KONTAKT
INNE
Kraj
Wybory parlamentarne 2019. Lewica ruszyła w Polskę. Przedstawi "Pakt dla kobiet" i odwiedzi autobusem 41 miast
Świat
Dzień "stakana" w Dniu Trzeźwości, czyli jak Rosja walczy z pijaństwem
Świat
Boris Johnson musi teraz przekonywać, że nie oszukał królowej
Nauka
Neonikotynoidy szkodzą także ptakom. Pierwszy dowód, że te środki uderzają nie tylko w pszczoły
Kraj
Proces TVP kontra widz za wywiad dla "Wyborczej". Telewizja Kurskiego chce 100 tys. zł na Caritas
Nauka
Nagrody Ig Nobla 2019. W tym roku wyróżniono naukowców z Polski! Za badanie namagnesowania karaluchów
ZOBACZ TAKŻE
Co jest w teczce Macieja Giertycha?
KOMENTARZE
0
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Zasady Komentowania w Serwisach Grupy Wyborcza.pl
Zaloguj się
Skomentuj
WIĘCEJ TEMATÓW
No jak nie idzie to nie idzie :)

#318 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:52

Piotrowicz , ale ideał .

#319 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:52

Mówisz, masz. Gazeta Wyborcza:
Wiadomości Archiwum Co jest w teczce Macieja Giertycha?
Co jest w teczce Macieja Giertycha?
pw
20.01.2005 00:00
SB nadała Maciejowi Giertychowi pseudonim "Długi". W dokumentach udostępnionych mu przez IPN jest lista 27 oficerów SB, z Poznania, Śremu i Konina, którzy zajmowali się jego inwigilacją
REKLAMA
Podziel się
W czwartek Maciej Giertych rozdał dziennikarzom swoją teczkę z IPN.
Z charakterystyki, jaką w 1970 r. sporządziło SB, wynika, że Maciej Giertych wrócił z emigracji w Anglii do Polski w 1962 r., po tym jak zostało mu zagwarantowane stanowisko w stacji PAN w Kórniku oraz mieszkanie (z władzami PRL skontaktował go naukowiec z Uniwersytetu Wrocławskiego).
Był ceniony jako naukowiec, ale niezbyt lubiany ze względu na wyniosły sposób bycia. SB zwracała uwagę, że w 1968 r. nie podpisał odezwy popierającej partię, krytykował wybory w PRL, twierdząc, że to "spęd bydła". Demonstrował endeckie poglądy.
W aktach szczególnie eksponowany jest konflikt z kierownictwem stacji, bo Giertych chciał, aby jej szef sadził drzewka i krzewy ozdobne, a ten siał zboże i sadził ziemniaki.
Akta zawierają zapisy rozmów między Giertychem a oficerami SB. Ci najwidoczniej traktowali go jako źródło informacji o poglądach jego ojca - Jędrzeja - emigracyjnego działacza narodowego, oraz całej emigracji w Wielkiej Brytanii. Maciej Giertych chętnie relacjonował poglądy ojca, zaznaczał, że się z nimi utożsamia. Twierdził, że przyszłością Polski jest sojusz z Rosją, wyrażał się ze zrozumieniem o interwencji Rosji w Czechosłowacji.
Z rozmów z SB w sierpniu 1970 r. wynikało, że Służby Bezpieczeństwa usiłowały go traktować jako osobę, która będzie przekazywała ojcu Jędrzejowi materiały, które ten następnie będzie upowszechniał w środowisku, tak by "sprawy zgrabnie przemówiłyby przez jego pióro".
Maciej Giertych informował, że ojciec: "Nie odmawia współpracy, ale chce mieć swobodę, jak i gdzie je wykorzysta". "Powiedziałem ojcu, skąd byłyby te materiały. On zaś, że zobowiązuje się zachować w tajemnicy to źródło". Rozmowa nie precyzuje, o jakie materiały chodzi. Giertych wyrażał jednak obawy, że "Żydzi lub ci z Polski mogą to rozszyfrować".
Giertych tak w rozmowach charakteryzował środowiska emigracyjne: uważał, że Wolna Europa pracuje za pieniądze amerykańskie i racje tego państwa reprezentuje. Określał Modzelewskiego i Kuronia mianem "trockistów" i łączył ich ze Stanisławem Mijalem [stalinista, który uciekł do Albanii].
W latach 80. oficerowie SB twierdzili, że "nie stwarza zagrożenia, ale jest kontrolowany".

#320 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:55

A. Coś o Piotrowiczu poproszę , o Kaczyńskim .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych