Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy chodzicie do kościoła i dlaczego?

402 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~klasa~

~klasa~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 10:58

Coraz mniej ludzi w kościołach. Czy u nas będzie podobnie jak na Zachodzie, czy też Polsce to nie grozi?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 11:48

Już młodych w kościele nie widać, więc za kilkanaście lat to i księży będzie za dużo

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 12:44

Starych też ubywa. Ja do młodych nie należę i już dawno nie chodze. I nawet pogrzebu nie życze sobie z księdzem. Za pokropienie trumny ile teraz sobie życzą?

#4 ~Miki~

~Miki~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 13:26

Skąd wy mozecie wiedzieć ile osob i kto jak nie chodźcie do kościoła
Jezeli Polska odwróci sie od Boga to będziemy drugą Francją Niemcami

#5 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 14:00

jeśli nie pytają Cie o Boga to o nim nie mów ale żyj tak aby pytać zaczęli . 

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 14:20

Ja bardzo tęsknię do czasów, gdy ksiądz po kolędzie był gościem niby Bóg, szorowało się dla niego podłogi, dzieci tego dnia miały prawo nie być w szkole, a ksiądz głaskał po głowie i rozdawał zwykłe cukierki, ale na na co dzień niewidziane przez dzieci.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 15:27

Starych też ubywa. Ja do młodych nie należę i już dawno nie chodze. I nawet pogrzebu nie życze sobie z księdzem. Za pokropienie trumny ile teraz sobie życzą?

Ale życie pozagrobowe istnieje i święci przychodzą , jeśli się bardzo tego chce i prosi o pomoc w danej sprawie .

#8 ~Kinga~

~Kinga~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 15:34

Nie chodzę bo nie wierzę.

#9 ~Tanio~

~Tanio~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 15:48

prawie 2 tys zł

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 15:51

Ale życie pozagrobowe istnieje i święci przychodzą , jeśli się bardzo tego chce i prosi o pomoc w danej sprawie .

E tam. Jakby było życie pozagrobowe, to najpierw księżaby to wiedzieli i baliby się i nie postepowali jak postępują.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 17:05

Serdeczna prośba: napisz to wyraźnie - potwierdź u notariusza: NIE CHCĘ KSIĘDZA!!!! Bo problem potem jest nie z księdzem, tylko z Rodziną zmarłego....Więc i pretensje nie do Kościoła, ino do najbliższych... Niech uszanują wolę Zmarłego...

#12 ~wujek Józek~

~wujek Józek~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 18:11

Może i POgrzebu sobie nie życzysz ? Po co naciągać rodzinę na koszty? Do lasu cię wywloką przynajmniej lisy i dziki skorzystają na twojej padlinie. Ateistyczny Lewak który wierzy, że jest jedynie nieco bardziej wyewoluowanym zwierzęciem, nie powie nic mądrego z nim dyskusja nie ma sensu   :D  :D  :D .

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 18:15

Nic dziwnego, że w obliczu karykaturalnie zredukowanej wizji człowieka, społeczeństwo zbudowane na postulatach lewackich ateistów prowadzi w praktyce do poniżenia człowieka, zwłaszcza człowieka niewinnego i uczciwego. Nie jest kwestią przypadku, że ateistyczni lewaccy politycy bardziej troszczą się o bogatych aktywistów gejowskich, niż o biednych bezrobotnych, a ateistyczni lewaccy prawnicy bardziej troszczą się o katów, niż o ich ofiary. Z kolei ateistyczne lewackie feministki bardziej troszczą się o seks niż o dzieci, a ateistyczni lewaccy ekolodzy bardziej troszczą się o ochronę zwierząt niż o ochronę ludzi.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 18:23

ło jejku za dużo tych argumentów i nic nie rozumiem. Zwyczajnie powiedz -- chodzisz, bo Nie chodzisz bo... po co jakieś madrości

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:30

Może i POgrzebu sobie nie życzysz ? Po co naciągać rodzinę na koszty? Do lasu cię wywloką przynajmniej lisy i dziki skorzystają na twojej padlinie. Ateistyczny Lewak który wierzy, że jest jedynie nieco bardziej wyewoluowanym zwierzęciem, nie powie nic mądrego z nim dyskusja nie ma sensu   :D  :D  :D .

Mendo...pochówek jest obowiązkiem Państwa dlatego mamy cmentarze komunalne! Dlatego osoby NN i pozbawione rodziny są grzebane przez gminy, ale co taka pała może o tym wiedzieć? Klerykalny podnóżek...

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:34

Ja bardzo tęsknię do czasów, gdy ksiądz po kolędzie był gościem niby Bóg, szorowało się dla niego podłogi, dzieci tego dnia miały prawo nie być w szkole, a ksiądz głaskał po głowie i rozdawał zwykłe cukierki, ale na na co dzień niewidziane przez dzieci.

Oby tylko tym głaskaniem po główce się zadowolił.... Bo w świetle ostatnich nagłaśnianych przypadków niekoniecznie mogło się skończyć na cukierku ale i innej "przygodzie". No ale to pokazuje cenę gry wstępnej.... cukierek! Niewidziany na co dzień cukierek plus klęcznikowe, prymitywne podejście do kleru i mamy efekt dziś nagłaśniany.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:36

Skąd wy mozecie wiedzieć ile osob i kto jak nie chodźcie do kościoła
Jezeli Polska odwróci sie od Boga to będziemy drugą Francją Niemcami

Polska nie odwraca się od Boga!! Polska odwraca się od zakłamanego, zachłannego, nienasyconego i pysznego Kleru!!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 02:00

Mendo...pochówek jest obowiązkiem Państwa dlatego mamy cmentarze komunalne! Dlatego osoby NN i pozbawione rodziny są grzebane przez gminy, ale co taka pała może o tym wiedzieć? Klerykalny podnóżek...

Jeżeli ci obojętne czy z księdzem pogrzeb czy bez to mam pytanie :czy możem nasrać na twój grób ? I tak przecież wszystko ci jedno ..

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 02:36

Uszanowanie ciała i pamięci zmarłego ale bez kropidła i bez tys zł "ofiary" dla pasibrzucha.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 08:13

Polska nie odwraca się od Boga!! Polska odwraca się od zakłamanego, zachłannego, nienasyconego i pysznego Kleru!!

tez jestem tego zdania . Kaiadz nie ma prawa mówić mi co mam oglądać a czego nie . Powinien głosić słowo Boże , a niw politykę .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych