Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Cafe Mama

570 odpowiedzi w tym temacie

#41 agent_orange

agent_orange

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 24 październik 2009 - 22:47

Proponuję niektórym zakupić słownik ortograficzny języka polskiego i dopiero później udzielać się na forum. Ciężko tak sprawdzić czy nie popełniło się błędów ort.? Przecież się do cholery jasnej podkreślają!!!! :angry: I błagam, wpisujcie jakiś nick, zarejestrujcie się, bo póki co wygląda na to, że jedna i ta sama osoba napierdziela posty prowadząc dyskusję sama ze sobą i jadąc po tym agencie ;DDDD

A teraz wiki:

Stowarzyszenie - organizacja społeczna (zrzeszenie) powoływana przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania.Cechą wspólną wszystkich tych organizacji jest działalność niezarobkowa..

Wiesz co Afker ja sie troche wylaczylem z watku bo myslalem ze ta pyskata stara baba zniesmaczyla wszystkich do dyskusji.
Ale spox. U mnie ma ignora i lepiej mnie nie bron bo zostaniesz nazwany pedalem :) Ta upierdliwa stara wariatka ma poziom ze stadionu he he Ludziom ktorzy byli najdalej w Warszawie wydaje sie ze w Holandii mieszkaja same pedaly :D

Mam zamiar zaczac mala kampanie na temat rejestracji i stalych nickow bo wtedy jest porzadek i wiesz z kim rozmawiasz.

Ale na temat. To do ~prawnik. Co stoi na przeszkodzie aby podac do wiadomosci publicznej dane finansowe i dochody stowarzyszenia ??? Najlepiej zaslonic sie dzialalnoscia non-profit, ustawa i sprawa zalatwiona. Potem dziwicie sie ze ludzie nie wierza w wasze intencje. A czy maja powody???

W danych dotyczacych Stowarzyszenia:
STOWARZYSZENIE OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - CAFE MAMA - KLUB

06-230 RÓŻAN MICKIEWICZA 15

Województwo: MAZOWIECKIE
KRS 0000332479, NIP: 757-145-97-93, REGON: 141934970
Status firmy: Firma aktywna
Data rejetracji w KRS: 2009-07-08
Sposób reprezentacji:
PREZES ZARZĄDU LUB WICEPREZES I SKARBNIK
ZARZĄD:
ZIÓŁKOWSKI GRZEGORZ ? PREZES ZARZĄDU STOWARZYSZENIA
KRUSZEWSKA JOLANTA ? ZASTĘPCA PREZESA
ZIÓŁKOWSKA EMILIA ? SKARBNIK

nie zauwazylem by byla to organizacja "non-profit" i stad moje pytania.
Wedlug Infoveriti jestescie firma o charakterze klubu, stowarzysznia.
Czyli rozumiem ze robicie wszystko w ramach woluntariatu. OK
Mimo to sadze ze wasza dzialalnosc powinna byc bardziej tranparentna
i powinniscie sie "pochwalic" publicznie jakie srodki przechodza przez konto
stowarzyszenia. W przeciwnym wypadku bedziecie po prostu narazeni na ciagle podejrzenia.
Pozdrawiam, zycze powodzenia i bede obserwowal jak potocza sie dalej wasze
sprawy.

Użytkownik agent_orange edytował ten post 24 październik 2009 - 22:57

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2009 - 22:57

Wiesz co Afker ja sie troche wylaczylem z watku bo myslalem ze ta pyskata stara baba zniesmaczyla wszystkich do dyskusji.
Ale spox. U mnie ma ignora i lepiej mnie nie bron bo zostaniesz nazwany pedalem :) Stary ta stara wariatka ma poziom ze stadionu he he

Mam zamiar zaczac mala kampanie na temat rejestracji i stalych nickow bo wtedy jest porzadek i wiesz z kim rozmawiasz.

Ale na temat. To do ~prawnik. Co stoi na przeszkodzie aby podac do wiadomosci publicznej dane finansowe i dochody stowarzyszenia ??? Najlepiej zaslonic sie dzialalnoscia non-profit, ustawa i sprawa zalatwiona. Potem dziwicie sie ze ludzie nie wierza w wasze intencje. A czy maja powody???

W danych dotyczacych Stowarzyszenia:
STOWARZYSZENIE OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - CAFE MAMA - KLUB

06-230 RÓŻAN MICKIEWICZA 15

Województwo: MAZOWIECKIE
KRS 0000332479, NIP: 757-145-97-93, REGON: 141934970
Status firmy: Firma aktywna
Data rejetracji w KRS: 2009-07-08
Sposób reprezentacji:
PREZES ZARZĄDU LUB WICEPREZES I SKARBNIK
ZARZĄD:
ZIÓŁKOWSKI GRZEGORZ ? PREZES ZARZĄDU STOWARZYSZENIA
KRUSZEWSKA JOLANTA ? ZASTĘPCA PREZESA
ZIÓŁKOWSKA EMILIA ? SKARBNIK

nie zauwazylem by byla to organizacja "non-profit" i stad moje pytania.
Wedlug Infoveriti jestescie firma o charakterze klubu, stowarzysznia.
Czyli rozumiem ze robicie wszystko w ramach woluntariatu. OK
Mimo to sadze ze wasza dzialalnosc powinna byc bardziej tranparentna
i powinniscie sie "pochwalic" publicznie jakie srodki przechodza przez konto
stowarzyszenia. W przeciwnym wypadku bedziecie po prostu narazeni na ciagle podejrzenia.
Pozdrawiam, zycze powodzenia i bede obserwowal jak potocza sie dalej wasze
sprawy.

Przeczytaj swoje poprzednie wpisy i sam odpowiedz sobie na pytanie czy byly sluszne

#43 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 24 październik 2009 - 22:59

OK tylko jesli juz do mnie mowisz to chociaz sie przedstaw bo ~gosc mi nic nie mowi.

#44 afker

afker

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 24 październik 2009 - 23:22

Agent, skoro jest to stowarzyszenie i jest tak zarejestrowane co zresztą widać to kilka postów wyżej dowiadujemy się, że to organizacja nie mająca na celu zarabiania pieniędzy. Nie znam tych Państwa osobiście, ale nie sądzę, żeby któryś z rodziców chciał zarabiać na nieszczęściu własnych dzieci. Z pewnością zależałoby im na pełnej sprawności pociech, bo kogo nie intresują losy własnego dziecka :) ?

Co do szykanowania przez użytkowników, za to, że Cie popieram to się nie obawiam, flame jest częścią forum z którego "ćwierć mózgi" korzystają ;)

Majątek, działalność gospodarcza stowarzyszenia i pomoc publiczna

Prawo o stowarzyszeniach w rozdziale 4. określa kwestie związane z prawami majątkowymi stowarzyszenia.

Majątek stowarzyszenia powstaje w szczególności ze:

* składek członkowskich,
* darowizn,
* spadków,
* zapisów,
* dochodów z własnej działalności,
* dochodów z majątku stowarzyszenia,
* środków uzyskanych dzięki ofiarności publicznej.

Ustawa precyzuje, że stowarzyszenie może przyjmować darowizny, spadki i zapisy oraz może korzystać z ofiarności publicznej, ale respektując obowiązujące przepisy regulujące kwestie związane z obciążeniami publicznymi oraz dotyczące formy przyjęcia tego rodzaju przysporzeń przez stowarzyszenie - jest o tym mowa w art. 33 ust. 2. ustawy o stowarzyszeniach.

Organizowanie zbiórki publicznej środków przeznaczonych na realizację celów statutowych stowarzyszenia musi się odbywać w sposób zgodny z ustawą z 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych (Dz. U. z 1933 r. Nr 22, poz. 162 z późniejszymi zmianami). Ustawa ta dopuszcza przeprowadzanie zbiórek publicznych za zgodą odpowiednich władz publicznych. W zależności od obszaru, na którym będzie ona miała miejsce, decyzję wydaje: wójt, burmistrz, prezydent, starosta, marszałek województwa albo minister, w którego gestii znajduje się administracja publiczna. Pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej może być wydane przez odpowiedni organ tylko wówczas, gdy cel zbiórki nie stoi w sprzeczności z obowiązującymi przepisami prawa oraz interesem publicznym. Preferowane są przedsięwzięcia o charakterze: religijnym, państwowym, oświatowym, zdrowotnym, kulturalno-społecznym i społeczno-opiekuńczym. Publiczne zbieranie pieniędzy przez stowarzyszenia podlega kontroli, a zebrane środki muszą być rozliczone (tryb kontroli i rozliczenia reguluje szczegółowo ustawa). Należy podkreślić, iż zbiórki publiczne mogą organizować tylko te stowarzyszenia, które mają osobowość prawną.

#45 afker

afker

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 24 październik 2009 - 23:24

Przepraszam, że post taki rozlazły się zrobił, coś mi się zawiesiło!

#46 ~prawnik~

~prawnik~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 09:16

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane (jak wynika z wpisu w KRS) w lipcu tego roku, a sprawozdania do KRS składa się co roku, zatem nawet jeśli będą one opublikowane w KRS to trochę później. Stowarzyszenie (poczytaj w świerszczach - poprzednich numerach) zaczęło procedury na początku tego roku, ale właśnie dlatego że Sąd Krajowy Rejestrowy tak dokładnie prześwietla ludzi, dokumenty i treść statutu trwa to ok. 0,5 roku. Jak poczytasz w Świerszczu to będziesz wiedział ile już zrobili mimo tak krótkiego czasu działania. A tak od strony prawnej (porada prawna gratis) to zanim następnym razem powiesisz na kimś oszczerstwa, zawsze się wcześniej zapoznaj z tematem i zastanów. Chyba należą się Stowarzyszeniu ( wszystkim członkom) przeprosimy - dużą czcionką.

#47 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 25 październik 2009 - 09:23

Ja rowniez czytalem wczesniej ta ustawe i nadal nie rozumiem o co chodzi w tej calej wojnie z Choinowskim.
Druga sprawa to rozlicznia. Dlaczego nigdzie nie mozna znalezc ile srodkow uzyskuje stowarzyszenie ze zbiorek publicznych. I nie rozumiem co stoi na przeszkodzie???
Co do KRS i tego jak sad "dokladnie" przeswietla ludzi to prosze wybaczyc ale bede sceptyczny. Nie odnosze sie tu personalnie ale przytocze chocby ostatnie fakty, a mianowicie legalne operacje ludzi zwiazanych z mafia pruszkowska na Gieldzie Papierow Wartosciowych. Chyba sie w KRS aparat do przeswietlania zacial :) Ale to tylko przyklad. KRS to tylko ludzie i nie beda angazowali CBA do przeswietlenia 30 osobowego stowarzyszenia. Ja tylko poczekam do opubliowania przez stowarzyszenie danych finansowych i zobaczymy. I takie pisanie "nawet jeśli będą one opublikowane w KRS to trochę później"...Nie "nawet"...Takie dane maja byc opublikowane w KRS. Nikt tu nie zaluje zbiorek srodkow finansowych ale powtarzam - dzialajcie transparentnie a unikniecie plotek i podejrzen. Przeciez wiekszosc z Was zna Rozan nie od dzis i jesli potem chcecie zeby etatowe plotkary pod sklepem zarzucaly wam nieuczciwosc i kombinatorstwo to pokazcie ze nie macie nic do ukrycia. Pozdro

Użytkownik agent_orange edytował ten post 25 październik 2009 - 09:41

#48 ~rozsądny~

~rozsądny~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 09:39

Mi rowniez wpadla ta ustawa w rece i nadal nie rozumiem o co chodzi w tej calej wojnie z Choinowskim.
Druga sprawa to rozlicznia. Dlaczego nigdzie nie mozna znalezc ile srodkow uzyskuje stowarzyszenie ze zbiorek publicznych. I nie rozumiem co stoi na przeszkodzie???

No do diabła! Głupi jesteś czy ślepy?! Tłumaczy ci "prawnik", że sprawozdania składa się w określonym terminie (termin określa ustawa i KRS) a ty dalej swoje! Przeproś wreszcie jak ci radzą i poczekaj na raport, wtedy będziesz miał o czym gadać lub nie. I skończ już wreszcie, bo kurna nudne to już. Ja też mam sklep i też dałem , ale dostałem w zamian rachunek za zakupione materiały plastyczne i zabawki dla dzieci. Przecież takie zarejerstrowane stowarzyszenie musi prowadzić księgowość i skoro ma NIP ( z Urzędu Skarbowego) to na pewno prowadzi, bo inaczej Urząd Skarbowy dobrałby się im do skóry. Zostaw już tę inwigilację organom do tego powołanym i daj sobie spokój.

#49 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 25 październik 2009 - 09:47

No do diabła! Głupi jesteś czy ślepy?! Tłumaczy ci "prawnik", że sprawozdania składa się w określonym terminie (termin określa ustawa i KRS) a ty dalej swoje! Przeproś wreszcie jak ci radzą i poczekaj na raport, wtedy będziesz miał o czym gadać lub nie. I skończ już wreszcie, bo kurna nudne to już. Ja też mam sklep i też dałem , ale dostałem w zamian rachunek za zakupione materiały plastyczne i zabawki dla dzieci. Przecież takie zarejerstrowane stowarzyszenie musi prowadzić księgowość i skoro ma NIP ( z Urzędu Skarbowego) to na pewno prowadzi, bo inaczej Urząd Skarbowy dobrałby się im do skóry. Zostaw już tę inwigilację organom do tego powołanym i daj sobie spokój.

Napisalem WYRAZNIE ze poczekam na publikacie danych finansowych i nie jestem slepy. To ze ktos pisze sobie ~prawnik w nicku to sorki ale nie robi to na mnie wrazenia. Ja moge sobie zrobic nicka ~papiez albo ~prezydent i klekajcie narody prawda :)
Tu nie chodzi o inwigilacje. Jak zauwazyles moj wpis dotyczyl tylko i wylacznie transparentnych operacji co pozwoli uniknac "wieszania psow" na stowarzyszeniu. Czytaj uwazniej sklepikarzu OK.

#50 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 12:27

Napisalem WYRAZNIE ze poczekam na publikacie danych finansowych i nie jestem slepy. To ze ktos pisze sobie ~prawnik w nicku to sorki ale nie robi to na mnie wrazenia. Ja moge sobie zrobic nicka ~papiez albo ~prezydent i klekajcie narody prawda :)
Tu nie chodzi o inwigilacje. Jak zauwazyles moj wpis dotyczyl tylko i wylacznie transparentnych operacji co pozwoli uniknac "wieszania psow" na stowarzyszeniu. Czytaj uwazniej sklepikarzu OK.

Otóż to właśnie ! Trzeba było od tego zacząć i poczekać, a nie od "wieszania psów" dobrze że sam do tego doszedłeś. Lepiej późno niż wcale.

#51 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 25 październik 2009 - 12:37

Otóż to właśnie ! Trzeba było od tego zacząć i poczekać, a nie od "wieszania psów" dobrze że sam do tego doszedłeś. Lepiej późno niż wcale.

OK poczekam :)
Jak to mowia - "czlowiek uczy sie cale zycie i umiera glupi" :)
Co do wieszania psow...nabralem dziwnych podejrzen po wysluchaniu spotkania RM z przedstawicielami stowarzyszenia. Tyle
sie teraz tego namnozylo ze szok, a jak mowi Ferdek Kiepski - " a robic nie ma komu" :D

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 16:50

Ja rowniez czytalem wczesniej ta ustawe i nadal nie rozumiem o co chodzi w tej calej wojnie z Choinowskim.
Co do KRS i tego jak sad "dokladnie" przeswietla ludzi to prosze wybaczyc ale bede sceptyczny. Nie odnosze sie tu personalnie ale przytocze chocby ostatnie fakty, a mianowicie legalne operacje ludzi zwiazanych z mafia pruszkowska na Gieldzie Papierow Wartosciowych. Chyba sie w KRS aparat do przeswietlania zacial :) Ale to tylko przyklad. KRS to tylko ludzie i nie beda angazowali CBA do przeswietlenia 30 osobowego stowarzyszenia. Ja tylko poczekam do opubliowania przez stowarzyszenie danych finansowych i zobaczymy. I takie pisanie "nawet jeśli będą one opublikowane w KRS to trochę później"...Nie "nawet"...Takie dane maja byc opublikowane w KRS. Nikt tu nie zaluje zbiorek srodkow finansowych ale powtarzam - dzialajcie transparentnie a unikniecie plotek i podejrzen. Przeciez wiekszosc z Was zna Rozan nie od dzis i jesli potem chcecie zeby etatowe plotkary pod sklepem zarzucaly wam nieuczciwosc i kombinatorstwo to pokazcie ze nie macie nic do ukrycia. Pozdro

Czepia sie jak pijany plotu gdzie i gdzie ile i ile tych środków i nie rozumie...ano i nie rozumeiesz bo twoj rozum jest przesiakniety nienawiścia do wszystkich a moze to po tych prochach Holenderskich... bo tam odpwoiednia ilośc gram marychy można zakupic legalnie i się delektować....

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 16:57

OK poczekam :)
Jak to mowia - "czlowiek uczy sie cale zycie i umiera glupi" :)
Co do wieszania psow...nabralem dziwnych podejrzen po wysluchaniu spotkania RM z przedstawicielami stowarzyszenia. Tyle
sie teraz tego namnozylo ze szok, a jak mowi Ferdek Kiepski - " a robic nie ma komu" :D

idź i posluchaj i zabierz glos , każdy ma prawo wejść na sesje tylko wcześniej musisz uzgodnić ze chcesz zaberac glos tylko w jaki sposon ty to zrobisz z tej Holandii, dlATEGO TYLKO AUDIO SLUCHASZ

#54 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 25 październik 2009 - 18:00

idź i posluchaj i zabierz glos , każdy ma prawo wejść na sesje tylko wcześniej musisz uzgodnić ze chcesz zaberac glos tylko w jaki sposon ty to zrobisz z tej Holandii, dlATEGO TYLKO AUDIO SLUCHASZ

A skad ty wiesz gdzie ja jestem w chwili obecnej madralo :)

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 18:08

A skad ty wiesz gdzie ja jestem w chwili obecnej madralo :)

w jednym z postow stwierdziles ,ze obecnie jestes w Holandi sam nie pamietasz co piszesz.Zapomij juz o Rozanie ,Rozan o tobie juz dawno zapomial.Pojawiasz sie na forum tylko po to aby sie jakos dowartosciowac poprzez opluwanie innych.

#56 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 25 październik 2009 - 18:22

w jednym z postow stwierdziles ,ze obecnie jestes w Holandi sam nie pamietasz co piszesz.Zapomij juz o Rozanie ,Rozan o tobie juz dawno zapomial.Pojawiasz sie na forum tylko po to aby sie jakos dowartosciowac poprzez opluwanie innych.

Mieszkalem w wielu miejscach na swiecie ale chyba to nie jest miejsce i watek do zwierzen :)
Nie wiem jak u ciebie z angielskim ale popatrz na fotke przy moim nicku :)
Zdechniesz z glodu TROLU makofski he he. A co do Rozana to nie martw sie. Nie zapomnial :)
Ja tu jestem po to zeby podyskutowac w temacie watku, ty jak sama sie przyznalas jestes stara i
samotna porypana i cholernie upierdliwa baba ktora przyczepia sie do kazdego watku jak gowno do buta :D
I na tym koniec tego kabaretu. Mozesz pisac do siebie jak zwykle i sama sobie odpowiadac. Acha jak nastepnym
razem bedziesz u corki w Warsiawie to pochwal sie swoja dzialalnoscia na forum. Gwarantuje ze cie wiecej nie zaprosi
bo to obciach miec taka stara. No to bye stary trolu :D

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 18:37

Mieszkalem w wielu miejscach na swiecie ale chyba to nie jest miejsce i watek do zwierzen :)
Nie wiem jak u ciebie z angielskim ale popatrz na fotke przy moim nicku :)
Zdechniesz z glodu TROLU makofski he he. A co do Rozana to nie martw sie. Nie zapomnial :)
Ja tu jestem po to zeby podyskutowac w temacie watku, ty jak sama sie przyznalas jestes stara i
samotna porypana i cholernie upierdliwa baba ktora przyczepia sie do kazdego watku jak gowno do buta :D
I na tym koniec tego kabaretu. Mozesz pisac do siebie jak zwykle i sama sobie odpowiadac. Acha jak nastepnym
razem bedziesz u corki w Warsiawie to pochwal sie swoja dzialalnoscia na forum. Gwarantuje ze cie wiecej nie zaprosi
bo to obciach miec taka stara. No to bye stary trolu :D

No teraz to nam zaiponowales "mieszkasz w wielu miejscach na swiecie" :D :D :D

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 18:46

W wawie by im ten numer nie przeszedl wiec przyjechali do Rozana. Tak swoja droga to szukalem czegokolwiek na necie dotyczacego Cafe Mama i ow stowarzyszenia na necie i nic nie znalazlem. Wczoraj posluchalem sobie rowniez audio ze spotkania stowarzyszenia z RM i moim zdaniem wyszli oni na ignorantow. Powtorze sie ale szkoda mi tych dzieciakow ktore sluza za przykrywke.

To jest drugi twoj post na tym watku przeczytaj go dokladnie ze zrozumieniem co napisales.Czy ty to nazywasz dyskusja?Nie przyznawaj sie juz wiecej ,ze jestes z Rozana. Rozan wstydzi sie za ciebie.

#59 agent_orange

agent_orange

Swojak

• PipPipPipPip
  • 5228 postów

Napisano 25 październik 2009 - 18:57

To jest drugi twoj post na tym watku przeczytaj go dokladnie ze zrozumieniem co napisales.Czy ty to nazywasz dyskusja?Nie przyznawaj sie juz wiecej ,ze jestes z Rozana. Rozan wstydzi sie za ciebie.

TROLI traktuje z buta wiec dziekuj bozi ze tak delikatnie cie potraktowalem stara kopnieta babo :D
Z innymi, tymi normalnymi po prostu rozmawiam, ale co ty mozesz wiedziec o konstruktywnej dyskusji kopnieta babo z Makowa. A za Rozan sie nie wypowiadaj OK bo takie stare deb***e jak ty niech lepiej mieszkaja poza jego granicami.

Użytkownik agent_orange edytował ten post 25 październik 2009 - 18:59

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 19:03

TROLI traktuje z buta wiec dziekuj bozi ze tak delikatnie cie potraktowalem stara kopnieta babo :D
Z innymi, tymi normalnymi po prostu rozmawiam, ale co ty mozesz wiedziec o konstruktywnej dyskusji kopnieta babo z Makowa.

"oranzadkowy misiu" zastanow sie nam samym soba i nie biez tego swinstwa wiecej.Ty nie potrafisz z ludzmi rozmawiac twoj sposob myslenia i wypowiadania sie odbiega od ogolnie przyjetych norm .Jestes przepelniony agresja,nienawiscia ,podejrzeniami do wszystkich ludzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych