Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budżet miasta na 2019

118 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:41

Miasto nigdy nieodpłatnie nie przekazało Jumie żadnego terenu. Konkretny przykład łysy łgarzu a jak nie to przeproś. A ,, pomoc,, finansowa miasta polegała na udzieleniu oprocentowane pożyczki.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:42

Guzik prawda.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:44

Czy możesz przytoczyć fragment mojej wypowiedzi, w którym napisałem że miasto utrzymuje "Jumę" i "MPUK"?
Chociaż, pośrednio utrzymuje - wybierając, bez przetargu, MPUK, do wywozu śmieci, czy utrzymania czystości w mieście. Jak prześledzisz działalność "Jumy" to okaże się także, że miasto wielokrotnie wspierało finansowo, lub przekazując nieodpłatnie teren, tę firmę.
Warto (to jest ewenement na skalę świata) napisać przy okazji, że miasto ma 95% udziałów w "Jumie", a tak naprawdę w tej firmie decyduje mniejszościowy udziałowiec (5%) - Spółdzielnia "Jubilatka".
Miasto, co widać po budżecie na ten i przyszłe lata, po prostu umiera. Potrzebne są natychmiastowe działania, by tego uniknąć.
Chciałbym, żebyśmy pisali merytorycznie i na temat. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, jak zaradzić upadkowi miasta, to zapraszam do dyskusji.

napisz merytorycznie który teren przekazało nieodpłatnie

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:45

Miasto nigdy nieodpłatnie nie przekazało Jumie żadnego terenu. Konkretny przykład łysy łgarzu a jak nie to przeproś. A ,, pomoc,, finansowa miasta polegała na udzieleniu oprocentowane pożyczki.

Jeszcze zobaczysz jakim Wrzodem jest Juma

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:49

Spółdzielnia to miała przekazać do jumy 2 działki pod kotłowniami. I co? Miasto dało walnąć się w rogi. Dali 500000 zł to nic, ale przy tym oddali władzę nad Juma.

#26 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:50

Napisałeś że przeznacza się pieniądze na UTRZYMANIE prezesa Jumy. Otóż prezes Jumy jest,, utrzymywany,, na takich samych zasadach jak ty właściciel sklepu.

Już ci napisałem, że miasto jest w 95% właścicielem "Jumy". Firma jedzie na kredytowych oparach. Musiała zaciągnąć kredyt obrotowy (poręczony przez miasto) na utrzymanie płynności finansowej. Odsetki (tak jest w projekcie budżetu) od tego mi.n.kredytu będą sfinansowane z budżetu miasta. Wcześniej miasto poręczyło "Jumie" kredyt w wysokości 3 mln zł. Nie wierzę, żeby "Juma" była w stanie go spłacić.

Gdybym ja tak gospodarzył w swoim sklepie, to już bym dawno zbankrutował. Niech miasto odetnie "Jumę od pępowiny, a zobaczysz jak długo ta firma się utrzyma.

Gadomskiego, po znajomości, prezesem "Jumy" zrobił Ciak, więc mam prawo napisać, że miasto utrzymuje Gadomskiego.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:00

Za Jankowskiego było zero ulg dla Jumy dot. 1,5 mln zł, a teraz ciagle gwarancje, poręczenia, Kto i kiedy spłaci te długi jumy. Miasto bezposrednio albo odbiorcy ciepła w opłatach, tylko wtedy to będzie burza, a niech jeszcze wycofaja się podlaczani odbiorcy.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:02

Już ci napisałem, że miasto jest w 95% właścicielem "Jumy". Firma jedzie na kredytowych oparach. Musiała zaciągnąć kredyt obrotowy (poręczony przez miasto) ona utrzymanie płynności finansowej. Odsetki (tak jest w projekcie budżetu) od tego mi.n.kredytu będą sfinansowane z budżetu miasta. Wcześniej miasto poręczyło "Jumie" kredyt w wysokości 3 mln zł. Nie wierzę, żeby "Juma" była w stanie go spłacić.
Gdybym ja tak gospodarzył w swoim sklepie, to już bym dawno zbankrutował. Niech miasto odetnie "Jumę od pępowiny, a zobaczysz jak długo ta firma się utrzyma.
Gadomskiego, po znajomości, prezesem "Jumy" zrobił Ciak, więc mam prawo napisać, że miasto utrzymuje Gadomskiego.

oprocentowanie spłaca Juma. Umowa pożyczki jawna możesz sprawdzić. Nie odpowiedziałeś merytorycznie które tereny miasto przekazało nieodpłatnie.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:05

A może by tak wysłać kontrolę do jumy by sprawdzić ile ma zgromadzonego zapasu miału, Kondrackiego kontrolowano i to po 22-j.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:10

Wysyłam. Tadeusz

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:18

napisz merytorycznie który teren przekazało nieodpłatnie

A działka pod kotłownię na ul. Przemysłowej?

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:25

Zakupiona za kilkaset tysięcy od miasta. Akt notarialny u skarbnika

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:34

Czy patrzył od przodu czy od tyłu Maków tonie, tonie w długach, nawet podwyżka podatków czy podwyżka odbioru śmieci (zgłosiła się firma, która zaproponowała odbiór za 16 zł, ale burmistrz i radni byli przeciwni) nie jest w stanie uratować tego miasta! Nawet ten miesięczny kredyt za śmieci nic nie zmieni?

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:37

A kiedy w internecie pojawi się oświadczenie majątkowe podwładnego na ostatni dzień pracy. To podwładny rządzi.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:39

Nigdy. Przełożony.

#36 aleksy

aleksy

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 20:23

Dlaczego w naszym mieście Osoby na stanowiskach takich jak Burmistrz i jego z-ca oraz Starosta i jego z-ca pobierają wynagrodzenie takie jak w miastach 15 tys. a nie sukcesywnie mniej jak na miasto 8 tys mieszkańców.Radni nie mają śmiałości wyznaczyć im mniejszych wynagrodzeń, bo sami chcą dostawać duże diety. Pan Gadomski w JUmie zarabia więcej niż zastępca Burmistrza to znaczy ile ?, chyba to nie tajemnica.Panie Andrzeju redakcja, która krytykowała Jankowskiego to siedzi w UM na ciepłych stołkach i dostaje pieniądze za Stowarzyszenie Małe Księstwo, czy to się nie 'kłóci".Wszystko rozbija się o pieniądze. Nie liczy się miasta tylko prywata.r

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 08:07

Dlaczego w naszym mieście Osoby na stanowiskach takich jak Burmistrz i jego z-ca oraz Starosta i jego z-ca pobierają wynagrodzenie takie jak w miastach 15 tys. a nie sukcesywnie mniej jak na miasto 8 tys mieszkańców.Radni nie mają śmiałości wyznaczyć im mniejszych wynagrodzeń, bo sami chcą dostawać duże diety. Pan Gadomski w JUMIE zarabia więcej niż zastępca Burmistrza to znaczy ile sporo ?, chyba to nie tajemnica.Panie Andrzeju redakcja, która krytykowała Jankowskiego to siedzi w UM na ciepłych stołkach i dostaje pieniądze za Stowarzyszenie Małe Księstwo, czy to się nie 'kłóci". Wszystko rozbija się o pieniądze. Nie liczy się miasta tylko prywata.r

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 17:52

Czy patrzył od przodu czy od tyłu Maków tonie, tonie w długach, nawet podwyżka podatków czy podwyżka odbioru śmieci (zgłosiła się firma, która zaproponowała odbiór za 16 zł, ale burmistrz i radni byli przeciwni) nie jest w stanie uratować tego miasta! Nawet ten miesięczny kredyt za śmieci nic nie zmieni?

Zaproponował? Super. Ten sam pan w Czerwonce odniera odpady po 17 zl. 2 zl mniej niz w Makowie. Raz w miesiącu odbiera odpady zmieszane i raz segregowane. Ile masz odbiorow w Makowie za te "kosmiczne" 19 zl???

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 17:54

Spółdzielnia to miała przekazać do jumy 2 działki pod kotłowniami. I co? Miasto dało walnąć się w rogi. Dali 500000 zł to nic, ale przy tym oddali władzę nad Juma.

Jest 50/50. Mijasz sie z prawdą

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 20:16

Jest 50/50. Mijasz sie z prawdą

........................................ Jest ale w głosowaniu, przedstawicielem miasta był wiceburmistrz, później prezes tbs, prezes mpuk. I pozamiatane. Praca za zasługi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych